Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít
Doprava a platby

Kontaktujte nás

Hledat

Kosmetické Tipy

Arganový olej - elixír zdraví a krásy

Rostlinné oleje

 

Rostlinné oleje jsou velice vhodnou volbou při péči o pokožku. Mají promašťující, hydratační a vyživující účinky. Hlavními pozitivy rostlinných olejů je jejich složení bohaté na bioaktivní látky, vitamíny a minerály. Rostlinné oleje nejvyšší kvality jsou ty lisované za studena, protože tímto šetrným výrobním postupem si zachovávají všechny důležité živiny.

Rostlinné olejeŘada rostlinných olejů je vhodná k vnitřnímu užití, dodávají tělu potřebné živiny, minerály a vitamíny. Jejich blahodárných účinků na tělo se využívá již po staletí. Rostlinné oleje poskytují tělu esenciální nenasycené mastné kyseliny.

Rostlinné oleje můžeme rozdělit na běžné, jako je olej sojový, slunečnicový či sezamový. Vzácnější a také dražší jsou oleje dýňové, lněné, pupalkové, z vinných hroznů či lískových ořechů, z kukuřičných či pšeničných klíčků.

 

Způsob získávání rostlinných olejů:

LISOVÁNÍ ZA STUDENA (LZS) – tradiční způsob získávání olejů; k získání oleje se užívá pouze vysokého tlaku k lisování semenné drti, pracuje se při teplotách maximálně 35 – 70°C; oleje získané lisováním za studena jsou považovány za jedny z nejkvalitnějších.

LISOVÁNÍ – k výrobě jsou používány šnekové lisy, ruční lisy, plachetkové listy či jiné lisy, většinou dochází při lisování k vytváření většího tepla než při lisování za studena.

EXTRAKCE – provádí se extrakcí ze semenné drti různými nezávadnými rozpouštědly, které se pak od oleje oddělní a zůstane výsledky extrahovaný olej.

EXTRAKCE CO2 – extrakce se provádí kapalným oxidem uhličitým; jedná se o nejmodernější způsob výroby a kvalita takto získaných olejů je srovnatelná s kvalitou olejů lisovaných za studena; při tomto druhu extrakce se pracuje při teplotách kolem 40°C čímž je eliminována přítomnost jakýchkoliv zbytkových rozpouštědel, jelikož oxid uhličitý je za normálních teplot a talků plynný.

MOLEKULÁRNÍ DESTILACE – šetrná rafinace umožňující zachování maximálního množství přírodních výživných látek v oleji.

 

Ředění éterických olejů v rostlinných olejích pro masáže:

- 0,5% u dětí do 6 let (to odpovídá 7 kapkám éterického oleje nebo směsi éterických olejů v 50 ml rostlinného oleje).

- 1,5% u dětí od 6 do 12 let (to odpovídá 22 kapkám éterického oleje nebo směsi éterických olejů v 50 ml rostlinného oleje).

2,5 – 3% od 12 let (to odpovídá 37 kapkám éterického oleje nebo směsi éterických olejů v 50 ml rostlinného oleje).

 

Vnitřní užití jedlých rostlinných olejů:

- užívejte jednu kávovou lžičku oleje 1 – 4 krát denně.

 

Rostlinné oleje jsou dodávány ve fialovém skle, které dokonale uchovává potřebné vlastnosti rostlinného oleje. Levnější variantou jsou rostlinné oleje balené v plastovém obalu. Celou škálu rostlinných olejů najdete v našem internetovém obchodě v kategorii "Rostlinné oleje". 


Košík  

produkt (prázdný)

Tipy na nákup

Přírodní dětská kosmetika Sleva na první nákup Dětský čaj pro klidný spánek Hypoalergenní krém