Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít
Doprava a platby

Kontaktujte nás

Hledat

Kosmetické Tipy

Arganový olej - elixír zdraví a krásy

 

Éterické (esenciální) oleje

 

Éterické, někdy též nazývané esenciální oleje jsou aromatické látky získané převážně parní destilací ze siličných rostlin. Využívají se zejména v aromaterapii pro své blahodárné účinky jak na tělesné funkce organismu, tak na psychiku a emoce.

Správně vybrané éterické oleje ulevuji při řadě problémů, dokážou posílit obranyschopnost organismu, působí preventivně i při akutních onemocněních.

Éterické olejeéterických olejích jsou účinné látky vysoce koncentrované, kdy v jedné malé lahvičce jsou ukryty léčivé látky i z několika tisíc kilogramů rostlin.

Většinu éterických olejů je třeba před přímým užitím zředit v některém z nosných olejů, jako je olej meruňkový, olivový, slunečnicový či mandlový. Můžete si též pomocí vlastnoručně vybrané směsi éterických olejů vyrobit vlastní hydrofilní olej, masku či peeling a to jejich přidáním do neutrálního základu.

Éterické oleje jsou uchovávány v tmavě zabarvených (u Nobilis Tilia fialových) skleněných lahvičkách, které dokážou uchovat účinné látky v nezměněné formě.

 

Druhy éterických olejů:

ABSOLUE – extrahovaná silice.

RŮŽE OTTO – éterický olej vyrobený destilací vodní parou růže, je olejem nejvyšší kvality.

REZINOID – látka získaná extrakcí balzámu či pryskyřice.

BIO – suroviny použité k výrobě éterických olejů pocházejí z ekologického kontrolovaného zemědělství.

EXTRAKCE CO2 – extrakce prováděná kapalným oxidem uhličitým, jde o nejmodernější způsob výroby éterických olejů, kvalita je srovnatelná s oleji vyrobenými vodní destilací, extrakce probíhá při teplotách kolem 40° C, takže není možnost, že by se v oleji vyskytovalo zbytkové rozpouštědlo.

 

Jak éterické oleje uchovávat?

Éterické oleje skladujte v teplotách od 5 do 15°C v temnu.

 

Použití éterických olejů

MASÁŽ – pár kapek éterického oleje vmíchejte do požadovaného množství základního rostlinného oleje (nosný olej) a masírujte postižená místa, ředění pro masáže:

0,5% u dětí do 6 let, což odpovídá 7 kapkám v 50 ml nosného oleje

1,5% u dětí od 6 do 12 let, což odpovídá 22 kapkám v 50 ml nosného oleje

2,5 – 3% - od 12 let, což odpovídá 37 kapkám v 50 ml nosného oleje

TEPLÝ A STUDENÝ OBKLAD – 5 kapek éterického oleje smíchejte se lžící neutrálního, koupelového či hydrofilního oleje, nalijte do přiměřeného množství teplé či studené vody, v takto připravené vodě namočte obklad a přikládejte na postižené místo.

KOUPEL – přidejte 3 až 10 kapek požadovaného éterického oleje do lžíce neutrálního, koupelového či hydrofilního oleje, vzniklou směs přidejte do horké lázně, ve které setrvejte minimálně 15 – 30 minut.

MÍSTNÍ ČIŠTĚNÍ – do nádobky s teplovou vodou přidejte 2 – 5 kapek éterického oleje, v takto připravené vodě namočte žínku a potírejte postižená místa.

KLOKTÁNÍ – do sklenice vlažné vody nakapejte 1 – 3 kapky éterického oleje, dobře promíchejte a směsí kloktejte (nepolykat!).

INHALACE – do misky horké vody nakapejte 1 – 2 kapky éterického oleje, promíchejte, přes hlavu přetáhněte ručník a 5 minut vdechujte; inhalovat můžete též nakapáním 1 – 2 kapek éterického oleje na kapesník a přímo vdechujte.

ROZPTYLOVÁNÍ DO OVZDUŠÍ – do 250 ml teplé vody přimíchejte 5 kapek éterického oleje, přelijte do rozprašovače a rozptylujte vzniklou směs po místnosti, alternativně nakapejte 5 kapek do zvlhčovače vzduchu či misky s teplou vodou na radiátoru, případně 5 – 8 kapek do aromalampy. Využít můžete též tzv. difuzéru, což je elektrický přístroj na rozptylování éterických olejů do ovzduší.

Není doporučeno používat éterické oleje vnitřně!

 

Užití a účinky éterických olejů.

 

 

 


Košík  

produkt (prázdný)

Tipy na nákup

Přírodní dětská kosmetika Sleva na první nákup Dětský čaj pro klidný spánek Hypoalergenní krém