Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít
Doprava a platby

Kontaktujte nás

Hledat

Kosmetické Tipy

Arganový olej - elixír zdraví a krásy

Hydroláty neboli květové vody

 

Květová voda neboli hydrolát vzniká jako vedlejší produkt při výrobě esenciálních olejů. Šetrné působení květové vody zaručuje, že její používání je vhodné i pro děti, seniory či oslabené lidi. Hydrolát má obdobné účinky jako příslušný éterický olej, který je získáván destilací různých rostlin, je však v nižní koncentraci a tak se může nanášet přímo bez ředění.

Květové vody (hydroláty)Květové vody se hodí pro všechny typy pleti a mají výrazné blahodárné kosmetické účinky. Hlavní výhodou květových vod je jejich zklidňující a léčivý účinek. Navíc vytváří na pokožce jemnou hydratační ochrannou vrstvu. Jemné složení hydrolátů umožňuje používat ho i na poškozenou, podrážděnou či citlivou kůži. Květové vody mohou používat též těhotné ženy či kojenci.

Je nutné zdůraznit, že květové vody mohou vonět poněkud odlišně od příslušných éterických olejů, při jejichž výrobě vznikly. Je to dáno tím, že do vody se při výrobě éterického oleje uvolňuje pouze určitý podíl spektra chemických molekul éterického oleje.

Květové vody působí léčivě nejen na pokožku, ale působí též proti různým nemocem. Lze je tedy užívat vnitřně.

Květové vody (hydroláty) značky Nobilis Tilia neobsahují konzervanty, mají až čtyřikrát vyšší koncentraci účinných látek než standardně nabízené produkty. Vysoká koncentrace účinných látek vytváří intenzivní aroma, které může citlivým osobám připadat až nepříjemné. V těchto případech se doporučuje konkrétní květovou vodu naředit v poměru 1:3 s převařenou vodou.

Aktivní složky květové vody jsou látky rozpustné ve vodě. Tyto bioaktivní složky jsou u každé rostliny jiné. Vybírejte tedy květovou vodu podle potřeb a požadovaných účinků.

Květové vody jsou stoprocentně přírodní produkty. Rostliny, ze kterých jsou vyráběny, pocházejí z kontrolovaného ekologického zemědělství.

Hydroláty se používají k čištění pleti, v péči o vlasy a vlasovou pokožku, pro osvěžení, k obkladům či sedacím koupelím.


Košík  

produkt (prázdný)

Tipy na nákup

Přírodní dětská kosmetika Sleva na první nákup Dětský čaj pro klidný spánek Hypoalergenní krém